Middlesex Open Karate Championships 2018

SKCE Results:

 

 

Individual events:

Alice Wright

1st - girls (9-10yrs) individual kata

 

Daisy McQuaid

2nd - girls (9-10yrs) individual kata 

 

Judy Abdelwahid

3rd - girls (9-10yrs) individual kata 

 

Ben Whiteman

2nd - boys (9-10yrs brown and black belts) individual kata

 

Krizzh Sriskantharajah

4th - boys (9-10yrs) individual kata

 

Max Bentley

4th - boys (9-10yrs) individual kumite

 

Olivia Barr

3rd girls (10-12yrs) individual kata 

 

Ariah Branch

1st - girls (10-12yrs) Individual kata

 

Sophia Malta

3rd - girls (10-12yrs) individual kumite

2nd - girls (10-12yrs) individual kata

 

Jaime Harris

1st - girls (10-12yrs) individual kumite

 

Ksenija Gnennaja

2nd - girls (10-12yrs) individual kumite 

 

Denis Barna

3rd -  boys (10-12yrs brown and black belts) individual kata

 

Preston Prins

2nd - boys (10-12yrs brown and black belt) individual kumite 

 

Sam Tracey

1st - boys (10-12yrs brown and black belt) individual kumite 

2nd - boys (3rd Kyu and above) individual kata 

 

Ellie Lewis

3rd - female cadets (13-15yrs 2nd dan) individual kata

 

Jodie Harris

2nd - female cadets (13-15yrs 2nd dan) individual kata

 

Dylan Hughes

1st - male cadets (13-15yrs) individual kata

3rd - male cadets (13-17yrs) individual kumite (under 50kgs)

 

Elvisjake Birrell

2nd - male cadets (13-15yrs) individual kata

3rd - male cadets (13-17yrs) individual kumite (over 50kgs)

 

Samuel Hubbard

3rd - male cadets (13-15yrs) individual kata

 

Dujeanaye Julienne

3rd - female 16-18yrs dan grades individual kata

3rd - female under 21yrs individual kumite

 

Tijana Karan

2nd - female under 21yrs individual kumite 

 

Dmitrijs Gnennijs

3rd - male 16-18yrs dan grades individual kata

 

Alexandra Merisoiu

1st - female 21+yrs individual kata

1st - female 21+yrs individual kumite

 

 

Team events:

 Boys Pairs Kata

1st - Preston Prins and Denis Barna 

 

Girls Pairs Kata

1st - Alice Wright and Daisy McQuaid

2nd - Judy Abdelwahid and Nadeen Abdelwahid

 

Male Team Kata

2nd - Elvisjake Birrell, Sam Hubbard and Dmitrijs Gnennijs

 

Female Cadets Team Kata

1st - Ellie Lewis, Jaime Harris and Jodie Harris

 

Female Team Kata

2nd - Dujeanaye Julienne, Tijana Karan and Alexandra Merisoiu

 

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.